Klienci korzystający z kantoru internetowego kubisa24.pl mają możliwość zasilania portfela walutowego – z którego można wycofać walutę przelewem zwrotnym bezkosztowo.
Jeżeli wartość transakcji wymiany przekracza kwotę 100 000 PLN istnieje możliwość negocjacji kursu przez telefon po uprzedniej weryfikacji zgodności danych osobowych upoważniającej do zawierania transakcji ponadprogowych tj. powyżej równowartości 15 000 EUR. Pozostałe transakcje wymiany walut mogą być zawarte dopiero po zaksięgowaniu środków na koncie kantoru.
Kantor walutowy kubisa24.pl posiada również funkcjonalność pozwalającą na wprowadzenie zleceń oczekających na wybrany, zadawalający kurs.
W zakładce stan środków Klient ma możliwość monitorowania bieżącego salda środków pieniężnych.
Proces wymiany waluty - konwersji składa się z kilku etapów. Pierwszy etap to dokonanie przelewu środków za pomocą przelewu europejskiego SEPA, przelewu walutowego , przelewu zagranicznego lub przelewów w PLN np. Elixir Express, Sorbnet lub BlueCash. Po wykonaniu jednego z wyżej wymienionych przelewów należy na stronie kubisa24.pl potwierdzić wykonanie przelewu w formularzu z danymi transakcji. Z punktu widzenia klienta kluczowym elementem decydującym o korzystności przeprowadzonej transakcji jest moment jej zawarcia. Wybierając przedział w którym zamierzamy wykonać transakcję musimy zwrócić uwagę na aktualną zmienność na danej parze, a także na usytuowanie bieżącego kursu względem paraboli Bollingera wskazującej na wysprzedanie – wykupienie rynku.
Ściśnięcie Bollingera
Gdy wstęga Bollingera się zawęża wtedy mamy do czynienia ze spadkiem zmienności i z nieuchronnym zbliżaniem się momentu wybicia z danej formacji.
Wsparcie / opór
Przy pomocy Bollingera z dużym prawdopodobieństwem jesteśmy w stanie określić położenie wsparć i oporów moment, w którym kurs pokonuje dolną wstęgę wydaje się być dogodny w danym przedziale czasu do zawarcia transakcji kupna natomiast poziomy tuż powyżej górnej wstęgi zazwyczaj są dogodne do sprzedaży waloru.
Do określania siły trendu z którym obecnie mamy do czynienia możemy się posłużyć oscylatorami dostępnymi na stronach internetowych w większości portali finansowych. Oscylator MACD pozwala nam przewidzieć zmiany trendu w większych przedziałach czasu zazwyczaj kilkutygodniowym. W krótszym okresie prognozowania możemy posłużyć się oscylatorem CCI i obserwując jego poziom w przedziale + - 100 możemy również ustalić stan rynku – wykupienie, wysprzedanie.