Kto rządzi walutami

Oczywiście w naszej dobie Banki Centralne, a  w największym stopniu Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych. Na dzień dzisiejszy przewidywane jest zakończenie posiedzenia najbardziej wpływowego gremium świata kapitalistycznego, czyli Amerykańskiego FED. Wydarzenie to niewątpliwie jest najistotniejsze dla rynku walut w tym miesiącu. Konferencja ktora ma się odbyć dzisiaj wieczorem w USA powinna ułatwić prognozowanie inwestorom co najmniej  w miesięcznej perspektywie. Wiadomym jest, że podwyżka stóp procentowych na pewno spowoduje podrożenie USD i to nie na kilka sesji, ale w dłuższej perspektywie ponieważ rywale waluty amerykańskiej znajdują się w poważnych tarapatach - analizy co do rozwoju sytuacji w Eurolandzie, a także na Wyspach ostatnio są druzgocące, w Japonii natomiast trwa ciągle osłabianie JPY i kontynuowanie niespotykanej w tym kraju pomocy gospodarce przez Bank Centralny.

Nawet jeśli Bank Centralny USA nie wykona żadnego ruchu to i tak oczekiwania na takie posunięcie w przyszłości będą wzmacniały zielony walor. Coraz częściej w tle newsów z giełd pojawia się kwestia kampanii prezydenckiej w USA, w najbliższy poniedziałek powinna odbyć się debata prezydencka z udziałem D.Trumpa i H.Clinton to super medialne wydarzenie może być potencjalnie ogromnym impulsem dla zmian kierunków trendów na rynkach.

*Powyższy komentarz nie może być rekomendacją w celu podejmowania decyzji inwestycyjnych, jest on tylko osobistą subiektywną oceną kantoru kubisa24.pl

<< Aktualności
do góry
zamknij