Koszty Brexitu

Informacje dotyczące głosowania w parlamencie brytyjskim w sprawie Brexitu tzn. szukanie przez rząd Theresy May współodpowiedzialnych za strategiczne decyzje - było przyczyną do kilkugroszowego odbicia kursu GBP. Analitycy wyliczają, że przy tzw. twardym Brexicie wpływy z podatku Wielkiej Brytanii zostałyby pomniejszone o ok. 70 mld GBP rocznie, natomiast spadek PKB mógłby sięgnąć nawet 10%. Wyraz tych niepokoi jest widoczny w kursie funta brytyjskiego, gdzie jego poziomy są niższe o ponad 10% aniżeli kurs podczas opuszczania węża walutowego. Obecny kurs plasuje się również niżej niż w 2008r. w czasie światowego kryzysu związanego z katastrofą amerykańskiego banku Lehman Brothers. Osobiście uważamy, że poprawa sentymentu na funcie jest krótkotrwała, a dzisiejsze wiadomości mało konkretne i ogólnikowe, aby w dłuższej perspektywy zahamować spadki narodowej waluty Brytyjczyków.

 W celu śledzenia bieżących informacji finansowych i numizamtycznych zapraszamy na nasz profil  na  facebooku. Link poniżej:

https://www.facebook.com/pages/Kantor-Kubisa/296497847224595

*Powyższy komentarz nie może być rekomendacją w celu podejmowania decyzji inwestycyjnych, jest on tylko osobistą subiektywną oceną kantoru kubisa24.pl

<< Aktualności
do góry
zamknij